Seniorzy znów wejdą do wody. W Mińsku Mazowieckim ruszają zapisy na zajęcia

FOT. Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
W Mińsku Mazowieckim seniorzy dostaną wiosną prosty pretekst, by ruszyć się z domu i zrobić coś dla siebie. Zapisy na zajęcia w miejskim aquaparku ruszą 7 maja o 11:00, a liczba miejsc zostanie podzielona według kolejności zgłoszeń. W planie są trzy grupy, każda z 15 godzinami aktywności, więc to nie jednorazowy epizod, lecz spokojny cykl ćwiczeń w wodzie. Za tą propozycją stoi coś więcej niż sam ruch – także spotkanie, rytm i odrobina codziennej ulgi.
- Kolejność zgłoszeń przesądzi o miejscach w grupach
- Program oparty na ruchu i integracji
Kolejność zgłoszeń przesądzi o miejscach w grupach
Zajęcia przygotowano w Aquaparku Miejskim przy ul. Wyszyńskiego 56. Zapisów będzie można dokonać w sali nr 6 Urzędu Miasta, a decydujące znaczenie ma kolejność zgłoszeń. To ważna informacja zwłaszcza dla osób, które chcą zaplanować udział z wyprzedzeniem i nie odkładać sprawy na później.
Organizatorzy przewidzieli trzy grupy, co daje szansę lepiej rozłożyć zainteresowanie i dopasować tempo ćwiczeń do uczestników. Każda grupa ma obejmować łącznie 15 godzin zajęć, czyli tyle, by ruch w wodzie nie był jedynie dodatkiem, lecz stałym elementem programu.
- zapisy ruszają 7 maja 2026 roku o 11:00
- miejsce zapisów – sala nr 6 Urzędu Miasta
- liczba grup – 3
- czas trwania każdej grupy – 15 godzin
Program oparty na ruchu i integracji
Projekt realizowany jest w ramach programu „Senior na Plus – aktywność i integracja”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Już sama nazwa pokazuje, że chodzi nie tylko o ćwiczenia, ale też o wyjście z rutyny i spokojne budowanie formy w bezpiecznych warunkach.
Na razie miasto zapowiada, że szczegółowe terminy lipcowych zajęć zostaną podane później. Dla wielu osób to istotne, bo pozwoli wcześniej dopasować własny kalendarz i bez pośpiechu zdecydować o udziale. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 25 759 53 43.
na podstawie: UM Mińsk Mazowiecki.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W Mińsku Mazowieckim seniorzy uczyli się rozpoznawać internetowe pułapki

Pomysły mają dostać drugi bieg. Ruszył nowy nabór do Pokoleń w Akcji

Seniorzy znów wejdą do wody. W Mińsku Mazowieckim ruszają zapisy na zajęcia

Elmer, orkiestra i Oskar Cyms - Mińsk Mazowiecki szykuje Dzień Dziecka

Mińskie siatkarki zrobiły mocny krok. Osiem drużyn MKS Olimp w półfinale

Prawie 300 dzieci na scenie. Mińskie nutki Konstantego znów zabrzmiały mocno

Betonowa donica zniknęła z domu kultury - policja znalazła też narkotyki

Jak oswoić wizytę w sądzie. Powiatowy poradnik odpowiada na proste pytania

Ukryte zakątki powiatu w obiektywie. Rusza konkurs na Dzień Ziemi

Dzieci w Janowie usłyszały, co na drodze i w sieci grozi najbardziej

Urzędnicy, policja i drogowcy usiedli przy jednym stole. Chodzi o ruch na drogach

W Halinowie jechał pijany, a w tle wyszedł jeszcze list gończy

Seniorzy wrócą na maty. Miasto otwiera nabór na gimnastykę

