Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Jesteśmy tak skonstruowani, że nasza reakcja na długotrwały brak słów w relacji z partnerem może nas wyprowadzić z równowagi, kończąc kłótnią  w związku.

Kochankowie, niestety rzadko doceniają podniecające znaczenie słów o pożądaniu, pięknie ciała partnera. Dotyczy to również samego przeżywania kontaktu erotycznego, miłości cielesnej. Jednym z najważniejszych sekretów udanego współżycia jest słowne porozumiewanie się kochanków.

Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, ile tracimy, kiedy w naszej intymności brakuje erotycznych rozmów.

Smutne, kiedy partnerka podczas kontaktów seksualnych nic nie mówi. Nawet brak szeptu imienia przecież tak bardzo kochanej osoby jaką dla niej jesteśmy.

I odwrotnie. Ta reakcja ciała na słowa: „jak Ty jesteś piękna”. Czuć to każdą komórką ciała. „Tak bardzo Cię pragnę” – masz ochotę oddać wszystko za chwilę intymności. „Uwielbiam jak mnie przytulasz, jak na mnie patrzysz". „Masz delikatną, aksamitną skórę”. Ile takich słów uznania słyszeliśmy w swoim życiu. Chyba trochę za mało.

Kilka słów o relacjach damsko-męskich

Tęsknota za tymi słowami powoduje przekonanie, że nasze zaangażowanie byłoby  większe a relacje miałyby dla nas znaczenie. Przyjemnie jest słuchać ciepłych słów skierowanych wyłącznie do nas. O tym jak jest mu ze mną dobrze, jak reaguje na moje ciało. Nie chodzi o wylewność. Jak każdy nadmiar i to może szkodzić.  Co nam z atmosfery, bielizny, zapachu, widoku czy dotyku  idealnego ciała, jeśli nie umiemy tego zachwytu wyrazić słowami. Chcemy słyszeć czy jest nam dobrze, czy pieszczoty są przyjemne. Takie rozmowy podniecają, wtedy nasz partner również podzieli się tym, co czuje jego ciało. Chociaż kochankowie porozumiewają się głównie bez słów, czasami rozmawiają ze sobą o tym co dzieje się z ich uczuciami i ciałami.

Do jednych z najbardziej ekscytujących rzeczy, jakie mają miejsce w relacjach damsko-męskich, jest wzajemne zadanie pytania: "co Cię we mnie zachwyca?"  Dla kogoś, kto nie jest przyzwyczajony do tego typu rozmów, może to nie być proste. Słowa z trudem wydobywają się z ust, nawet jeśli w głowie kłębią się myśli. Trudno zrozumieć, dlaczego w tym najbardziej intymnym z kontaktów między ludźmi brak miejsca na słowa jak nam jest cudownie w danej chwili. Trafne dobranie intymnego słownictwa ułatwia rozmowę z drugą stroną o seksie i swoich oczekiwaniach. Mniej przeszkadza bariera emocjonalna, która sprawia, że nie bardzo wiemy, jak coś zasygnalizować. Najważniejsze aby się nie bać. To prawda, że zażenowanie i obawa, że słowa zabrzmią nie tak jakbyśmy tego chcieli, mogą nas zablokować. Ale dajmy sobie również prawo do pewnych niezręczności. W końcu dążymy do tego aby wypracować z partnerem wspólny język.

Byle jakie, bezduszne kontakty seksualne nie stanowią o jakości związku. Pary dbając o swój kontakt słowny, uruchamiają dodatkowy kanał komunikacji, budując napięcie emocjonalne dużo wcześniej, zanim zamkną za sobą drzwi do sypialni.

Czym będzie uczucie miłości bez okazywania sobie wzajemnej czułości. Niech to będzie słowo napisane na kartce, powiedziane przez telefon a wieczorem powtórzone w sypialni. Czułością będzie spojrzenie głęboko w oczy aby za chwilę wyszeptać: "jesteś całym moim światem". Ilu mężczyznom te słowa podniosą wartość związku? Słowa podyktowane przez miłość i pożądanie na pewno będą dobrze przyjęte. Słowa mogą być najpiękniejszą pieszczotą, uzyskując miano najsilniejszych afrodyzjaków.

Więcej informacji

Na stronie https://www.uwodzenie.org/ znajdziesz wiele porad i wskazówek dotyczących skutecznego uwodzenia - sprawdź!