Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

City Break w Rzymie – skorzystaj z tanich lotów i odwiedź stolicę Włoch

Krótkie, weekendowe wyjazdy do najpiękniejszych europejskich miast stały się nowym sposobem na podróżowanie. Jest to opcja tania i często nie wymagająca wzięcia urlopu, dzięki czemu może z niej skorzystać niemal każdy. City Break w Rzymie jest idealnym pomysłem na romantyczny weekend we dwoje czy kilka dni spędzonych z przyjaciółmi w pięknej stolicy Włoch.

Tanie loty do Rzymu – City Break bardzo niskim kosztem

Stolica Włoch leży w zasięgu zaledwie kilku godzin samolotem, dlatego jest tak popularną opcją na krótkie, nawet weekendowe wyjazdy typu City Break. Rzym to miasto tętniące od atrakcji, a przy tym posiadające swój niepowtarzalny klimat, w którym łatwo można się zakochać – stanowi idealne miejsce docelowe, jeśli chcemy odpocząć w otoczeniu pięknej architektury, śródziemnomorskiej przyrody i słońca. Coś dla siebie znajdzie w nim każdy przyjezdny, od osób szukających romantycznej atmosfery i spokoju, przez miłośników kultury i sztuki, nastawionych na zwiedzanie, po wielbicieli dobrej zabawy. Tanie loty do Rzymu pozwalają każdemu na zorganizowanie krótkiego pobytu lub dłuższych wakacji w samym sercu Włoch.

Po mieście najlepiej jest poruszać się pieszo, zwiedzając przy okazji urokliwe uliczki, lub komunikacją miejską, która jest w tym mieście bardzo rozbudowana. Z mieszkańcami najłatwiej porozumieć się po włosku, sprawdzi się także angielski. Obowiązującą walutą jest euro.

Największe atrakcje Rzymu, czyli co warto zobaczyć podczas City Break?

City Break w Rzymie to idealna okazja, by otrzeć się o starożytną historię – Koloseum, Panteon i Forum Romanum to obowiązkowe punkty wycieczki, których żaden turysta nie będzie żałował. Miasto obfituje również w piękne kościoły i bazyliki, oczywiście włącznie z całym Watykanem, znajdującym się na terytorium Rzymu. Same uliczki z wysokimi kamienicami, pełne kwiatów i ogródków przed przytulnymi restauracjami zachwycają i tworzą niezwykły klimat na romantyczny spacer. Warto zajść także do słynnej Fontanny di Trevi, która zachwyca niezwykłymi rzeźbami – legenda głosi, że osoba, która wrzuci do niej monetę, z pewnością wróci jeszcze do Rzymu. Osoby, które chcą spędzić czas na plaży, korzystając z pięknej pogody, również się nie zawiodą – w dzielnicy Ostia znajdują się piaszczyste plaże z niezwykłymi widokami.

Nie można pominąć także kulinarnego aspektu stolicy Włoch – to właśnie tam można skosztować prawdziwej włoskiej pizzy czy makaronów, przygotowywanych z lokalnych, świeżych produktów. Rzym słynie też z najlepszych lodów, gelato, które zachwycają wszystkich przyjezdnych.

Pogoda w Rzymie – kiedy warto tam pojechać?

Wakacje w Rzymie to marzenie wielu osób, kiedy jednak najlepiej tam pojechać, by móc skorzystać z pięknej pogody? Nawet w zimie temperatury potrafią utrzymywać się tam powyżej 10 stopni C, jednak sezon zaczyna się od maja i trwa do września. W lipcu i sierpniu temperatury sięgają 30 stopni C, dzięki czemu jest to idealny czas na plażowanie. Nawet w październiku można jeszcze trafić na przyjemne temperatury powyżej 20 stopni C, dlatego wyjazd poza sezonem, kiedy w mieście jest mniej turystów, także wchodzi w grę.

Wczasy w Rzymie w niskiej cenie

Dzięki tanim lotom do Rzymu, City Break jest opcją na bardzo tanie wczasy w tym pięknym, historycznym mieście. Loty z Warszawy, Wrocławia, Poznania i innych większych miast umożliwiają dostanie się do stolicy Włoch również poza sezonem, warto korzystać także z opcji last minute. Wybierając się na weekend do Rzymu, można doświadczyć niezwykłego klimatu tego miasta i zwiedzić wspaniałe zabytki, przeżywając przygodę swojego życia. Jest to idealna destynacja na krótkie wczasy z drugą połówką, przyjaciółmi lub całą rodziną.