Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Outsourcing kadr i płac – czy warto z niego skorzystać?

Kadry i płace to bardzo ważna część Twojego przedsiębiorstwa, o którą należy odpowiednio zadbać – zarówno dla zachowania płynności procesów, zachodzących wewnątrz firmy, jak również w celu spełnienia wszelkich wymogów prawnych. Jeżeli chcesz zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie tego działu, mażesz skorzystać z oferty na outsourcing kadr i płac, która obejmuje szeroki zakres usług, świadczonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać? Sprawdźmy!

Co to jest outsourcing kadr i płac?

Pojęcie outsourcingu jest powszechnie znane zdecydowanej większości przedsiębiorców – są to usługi na rzecz firmy, świadczone przez zewnętrzne jednostki. Usługi te mają na celu odciążenie przedsiębiorców od niektórych zadań i jednocześnie umożliwienie im skupienie się na podstawowej działalności. Outsourcing kadr i płac to w tym przypadku usługi związane z naliczaniem wynagrodzeń, obsługą bieżących spraw pracowniczych czy zarządzaniem aktami osobowymi. Jego popularność rośnie z roku na rok, ponieważ umożliwia znaczną oszczędność czasu oraz optymalizację kosztów.

Usługi outsourcingowe umożliwiają znaczną poprawę jakości procesów, jakie są przeprowadzane w firmie i niosą za sobą bardzo wiele korzyści, które warto poznać.

Outsourcing kadrowo—płacowy – najważniejsze korzyści dla Twojej firmy

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – dbając o kadry i płace, konieczne jest poświęcenie czasu oraz pieniędzy, np. na zatrudnienie pracownika. Firma outsourcingowa pozwoli zaoszczędzić ten czas i skupić się na podstawowej działalności, a koszty, jakie poniesiesz w związku ze świadczonymi przez nią usługami, będą niższe, niż w przypadku zatrudnienia pracownika albo całego działu w firmie.
  • Skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzanych procesów – korzystając z outsourcingu płac, możesz liczyć na usługi świadczone przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Dzięki temu masz pewność, że wszelkie rozliczenia będą przeprowadzane skutecznie, a Twoje firmowe dane będą w pełni bezpieczne.
  • Spełnianie wymogów prawnych – usługi outsourcingowe świadczone są w oparciu o najwyższe standardy jakościowe i spełniają wszelkie wymogi Prawa Pracy oraz Prawa Podatkowego – nie musisz więc obawiać się konsekwencji prawnych, jakie mogłyby pojawić się w przypadku błędów czy niedopatrzeń.
  • Elektroniczny obieg dokumentów – najnowocześniejsze firmy outsourcingowe, zapewnią Ci również profesjonalne zarządzanie dokumentacją. Zapewnią Ci one stworzenie eTeczek pracowników, dzięki którym ze wszystkimi dokumentami kadrowo-płacowymi, zapoznasz się szybko i bezproblemowo w swoim komputerze.

Outsourcing kadrowy – zakres usług

  • Terminowe naliczanie wynagrodzeń pracowników.
  • Obsługa benefitów pozapłacowych.
  • Prowadzenie bieżących spraw pracowniczych.
  • Doradztwo i reprezentowanie przedsiębiorcy przed instytucjami, takimi jak US czy ZUS.
  • Zarządzanie aktami osobowymi, w tym możliwość wprowadzenia elektronicznego obiegu dokumentów.

Jeżeli chcesz, aby obowiązki kadrowej w Twojej firmie przejęli najwięksi specjaliści, zapoznaj się dokładnie z ofertą, jaką posiada dana jednostka i sprawdź opinie o niej – będzie to najlepszy wyznacznik tego, czy świadczone przez nią usługi stoją na wysokim poziomie. Co więcej – sprawdź, czy firma outsourcingowa zapewni Ci możliwość założenia wspomnianej już eTeczki – jest to bardzo dobre rozwiązanie, które znacznie usprawni przepływ firmowej dokumentacji i zapewni Ci pełen dostęp do informacji na temat naliczanych wynagrodzeń oraz wszelkich spraw pracowniczych.