Jak przygotować się do remontu?

Przygotowując się do remontu powinniśmy przede wszystkim dobrze to zaplanować. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że skoro zatrudniają ekipę remontową to oni zajmą się wszystkimi aspektami związanymi z remontem. Prawda jest taka, że zdecydowanie lepiej jest przygotować się odpowiednio do samego procesu remontowego. O czym należy więc pamiętać?

Co z nadmiarem gruzu?

Uniwersalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy, która ma do wypożyczenia kontener na gruz Mińsk Mazowiecki. W wybrane miejsce w Mińsku Mazowieckim lub okolicach zostanie dostarczony kontener na gruz, a następnie zostanie odebrany wraz z gruzem po określonym przez klienta czasie. To doskonałe rozwiązanie gwarantujące to, że na naszej posesji po remoncie nie będzie zalegał zbędny gruz. Nie jest to kosztowna kwestia i można równie dobrze zaproponować udział w kosztach zamówienia kontenera sąsiadom, którzy pewnie również będą chcieli pozbyć się dodatkowych odpadów.

Odpowiednie zabezpieczenie pomieszczeń

Jeśli remont będzie dotyczył tylko części pomieszczeń to warto pomyśleć o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć pozostałą część mieszkania lub domu przed wszędobylskim kurzem i pyłem. Do tego celu dobrze jest użyć standardowej folii, kleju i taśmy, aby skutecznie ograniczyć pylenie pozostałych pomieszczeń. Jeśli w remontowanym pokoju znajdują się meble to należy je odpowiednio zabezpieczyć. Nie tylko stosując folię, ale również zadbać o to, aby w przypadku upadającego gruzu nie doszło do poważnych uszkodzeń. Można z powodzeniem stosować odpowiednio grube deski zarówno przykrywające meble, jak i podłogi.

Poinformuj sąsiadów

Remont to nie tylko uciążliwość dla samego właściciela, ale również dla sąsiadów. Jeśli mieszkają oni blisko lub w tym samym budynku to z pewnością hałas związany z działaniami ekipy remontowej będzie dla nich uciążliwy. Możliwe będą również inne niedogodności, na przykład chwilowe odcięcie prądu lub wody zarówno dla właściciela, jak i dla sąsiadów. Z tego względu nie warto ukrywać planowanego remontu, aby odpowiednio przygotować sąsiadów na tego typu sytuację. Możliwe też, że oprócz planowanej daty rozpoczęcia remontu będą chcieli poznać również datę jego zakończenia. Jeśli ekipa remontowa zadeklarowała, że na pewno zakończy dany remont w terminie to nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby poinformować o tym sąsiadów. Jeśli jednak ekipa podaje orientacyjną datę to znak, że remont może się przedłużyć. W takim przypadku lepiej o tym uprzedzić sąsiadów jeśli będzie to ich w pewnym stopniu również dotyczyć.