Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Co zrobić ze zbędnym gruzem?

Jeśli planujemy remont to powinniśmy dużo wcześniej zaplanować pewne czynności związane z właściwym jego zaplanowaniem. Wiele osób zapomina o tak bardzo istotnej kwestii jak nadmiar gruzu, który później zalega na posesji szpecąc otoczenie. Fakty są takie, że niezwykle łatwo zlecić wywóz gruzu Mińsk Mazowiecki. Możemy również zawieźć go na PSZOK. Dlaczego pozbycie się gruzu jest tak bardzo ważne w kwestii zbliżającego się remontu?

Niebezpieczny gruz

Wiele osób bagatelizuje problem związany z gromadzeniem się gruzu. Na czas remontu przygotowują się jedynie na opłacenie ekipy remontowej i nie planują żadnych więcej opłat. Fakty są takie, że ekipa remontowa ma do wykonania konkretne zadanie i nie będzie w stanie zająć się innymi kwestiami na które musi być przygotowany właściciel w trakcie, a szczególnie już po remoncie. Jeśli pozostawimy gruz bez żadnego zabezpieczenia to będzie stwarzał niebezpieczeństwo dla zwierząt oraz dla dzieci. Może się wydawać, że w gruzie nie znajdziemy żadnych ostrych obiektów, ale fakty są takie, że może być tam ukryty pręt, szkło, które nie jest widoczne z zewnątrz. Jak łatwo się domyślić będzie to stwarzać spore ryzyko dopóki nie uprzątniemy tego typu odpadów.

Bezpłatne pozbywanie się odpadów

Jeśli ilość gruzu nie jest duża to można pozbyć się go bez opłat do tak zwanych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK. Warto jednak zapytać wcześniej jaka ilość gruzu i innych odpadów jest możliwa do oddania bezpłatnie. Należy również mieć świadomość tego, że tego typu odpady muszą być dostarczone samodzielnie przez właściciela. Zwykle więc konieczne jest wykupienie usługi przewozu odpadów lub wynajęcie odpowiednio pojemnego samochodu. Ciekawym rozwiązaniem na czas remontu jest skorzystanie z worków typu „big bag”, które są w stanie pomieścić co prawda niewielką ilość gruzu, ale zdecydowanie łatwiej jest je przetransportować na PSZOK. Same worki „big bag” należy jednak wcześniej zakupić. Zwykle cena takiego rozwiązania nie jest tak bardzo duża jak zamówienie samego kontenera, dlatego planując niewielki remont lepiej mieć jeden lub kilka w zanadrzu.

Mandat za odpady

Należy też liczyć się z tym, że niewłaściwe przechowywanie odpadów lub za ich wyrzucenie do niewłaściwych pojemników grożą kary. Właściciel może zostać więc ukarany mandatem. Tak samo jak w przypadku braku odpowiedniego segregowania śmieci również można otrzymać mandat. Kary są na tyle dotkliwe, że skutecznie odstraszają od niewłaściwego segregowania śmieci oraz nielegalnego się ich pozbywania.