Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Wymiana opon w aucie - kiedy należy ją przeprowadzić?

Dbanie o stan samochodu to nie tylko utrzymanie płynów eksploatacyjnych na odpowiednim poziomie czy też zapewnienia regularnych przeglądów, ale również systematyczna wymiana opon na te dopasowane do aktualnego sezonu. Kiedy należy to zrobić?

  1. Sezonowa zmiana opon - kiedy powinniśmy ją przeprowadzić?
  2. Zmiana opon poza sezonem - po czym poznać, że już czas?
  3. Jak znaleźć dobrego wulkanizatora?

Sezonowa zmiana opon - kiedy powinniśmy ją przeprowadzić?

Wymiana opon przed sezonem zimowym i letnim to bardzo ważny aspekt dbania o dobry stan naszego samochodu. Ogumienie przeznaczone do konkretnej pory roku różni się od siebie zarówno mieszanką, jak i twardością czy też głębokością i nacięciem bieżnika. Z tego względu opony letnie pozwalają nam wygodnie przemieszczać się po gorącej i suchej nawierzchni, a opony zimowe ułatwiają utrzymanie się na błocie, wodzie czy śniegu. Co do zasady wymiany letniej powinniśmy dokonać w momencie, gdy temperatura na stałe zaczyna przekraczać 7-8 stopni Celsjusza. Dla sezonu zimowego należy postąpić odwrotnie i zacząć przymierzać się do wizyty u wulkanizatora w momencie, gdy regularnie notujemy mniej stopni za oknem.

Zmiana opon poza sezonem - po czym poznać, że już czas?

Poza zmianą temperatury i warunków na drodze możemy zaobserwować jeszcze kilka sytuacji, w których wymiana opon jest konieczna. Najpowszechniejszą z nich jest starcie się bieżnika. Podczas pracy ogumienie auta w naturalny sposób się zużywa, przez co bieżnik coraz bardziej równa się z pozostałymi częściami powierzchni opony. Minimalną dopuszczalną wartością jest 1,6 mm, jednak często warto dokonać zmiany już wcześniej, dla własnego bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy opona ulegnie uszkodzeniu lub nie jesteśmy jej pewni również powinniśmy zgłosić się do wulkanizatora - lepiej w końcu wykupić nowy komplet opon, niż nie czuć się pewnie podczas jazdy.

Jak znaleźć dobrego wulkanizatora?

Jeżeli nie znamy się na wymianie opon, lepiej nie ruszać ich samodzielnie. Zamiast tego warto zdecydować się na wizytę w zakładzie wulkanizacji, gdzie profesjonaliści zajmą się naszym autem w odpowiedni sposób. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie umówić się na wizytę w stacjonarnym punkcie, warto wykorzystać wulkanizację mobilną, w przypadku której to serwis przyjeżdża do nas. Jest to sposób nie tylko bardzo wygodny, ale również umożliwia umówienie się na najbardziej pasujący nam dzień, przy czym sami nie musimy nigdzie się wybierać. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://mobilnyemikal.pl/.