Jak zorganizować wesele na małą liczbę gości?

Kameralne wesela z każdym rokiem zyskują na popularności, gdyż zapewniają bliższą i mniej formalną atmosferę oraz przyjemny, romantyczny nastrój. Mimo że zaproszonych gości jest mniej, to przygotowania do takiego przyjęcia wyglądają podobnie, jak do hucznej imprezy. Na co zwrócić uwagę, przygotowując małe wesele? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Sala weselna

Małe wesele to nie to samo co obiad ślubny, który zazwyczaj trwa jedynie kilka godzin i zaprasza się na niego bardzo wąskie grono najbliższych. Za małe przyjęcia weselne uznaje się te do 50 gości, a to oznacza, że trzeba poszukać odpowiedniej sali. Małe sale weselne z https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/ aktualnie cieszą się dużą popularnością, a ich liczba nie jest zbyt duża, dlatego te najlepsze trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Warto pamiętać, że nie ma sensu wynajmować zbyt dużej sali, gdyż przy niewielkiej liczbie osób będzie ona wyglądała na pustą, a goście mogą czuć się zagubieni. Należy jednak pamiętać o miejscu do tańca, dla zespołu, czy na postawienie dodatkowych atrakcji, dlatego najlepiej wyszukać idealnego miejsca do zabawy na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/minsk-mazowiecki/

Wesele tematyczne

Kameralne wesela łatwiej jest zorganizować z jakimś konkretnym motywem przewodnim niż przyjęcia na 100, 200, czy nawet 300 osób. Dlatego Para Młoda może bez problemu zaaranżować wesele nawiązujące do wspólnych pasji, czy wydarzeń ze wspólnego życia. Doskonałym pomysłem może być zorganizowanie wesela w restauracji serwującej konkretną kuchnie np. włoską lub grecką. Może to być wspaniałe nawiązanie do wspólnych marzeń o podróżach, czy wspomnień z wyjątkowych wakacji, natomiast dla zaproszonych gości takie wesele może stać się ciekawą atrakcją. Warto również wykorzystać personalizowane dekoracje takie, które mają imiona lub inicjały nowożeńców.

Wyjątkowe dekoracje

Małe wesele oznacza mniejszą przestrzeń do dekoracji, a to pozwala na ciekawe dekoracje, które dzięki ich niewielkiej ilości nie będą bardzo drogie. Piękne, duże bukiety z naturalnych kwiatów, czy nowoczesne kompozycje doskonale podkreślą wzniosłość chwili i zachwycą wszystkich gości. Warto również zadbać o niewielkie upominki dla gości, które również mogą być bogatsze niż w przypadku hucznych wesel. W końcu nawet jeśli wyda się 20 zł na prezenciki, to przy 30. czy 40. gościach to nie będzie tak duży koszt, jak przy przyjęciu na 200 osób. Dobrym pomysłem jest również samodzielne przygotowanie części dekoracji lub upominków dla gości. Przy niewielkiej liczbie gości nie będzie to bardzo czasochłonne, a na pewno zrobi niesamowite wrażenie i sprawi, że przyjęcie nabierze bardziej intymnego charakteru. Zwłaszcza, że aktualnie rękodzieło i DIY są niezwykle modne.

Małe wesele – wielka, rodzinna impreza

Niewielkie przyjęcie weselne często trwa do białego rana, a wszyscy goście się świetnie bawią. Wynika to z tego, że na takich przyjęciach zazwyczaj wszyscy dobrze się znają, a atmosfera jest bardzo rodzinna i przyjacielska. To więc świetna okazja do zaciśnięcia więzi pomiędzy dwoma rodzinami i lepsze poznanie się. Dodatkowym atutem jest większe skupienie się na poszczególnych gościach – na pewno fotograf będzie miał możliwość zrobienia wszystkim doskonałych zdjęć, a Para Młoda będzie miała czas, aby z każdym spędzić trochę czasu.