Narzędzia akumulatorowe ogrodowe – dlaczego warto je wybrać?

Narzędzia akumulatorowe ogrodowe posiadają wiele zastosowań. Pozwolą Ci one w ekologiczny i bezpieczny sposób zaopiekować się ogrodem. Jakie narzędzia akumulatorowe będą bardzo przydatne w Twoim ogrodzie? Na co zwrócić uwagę wybierając je? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Dlaczego warto wybrać narzędzia akumulatorowe?

Narzędzia akumulatorowe wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z wygodą. Dlaczego? Możesz z nich korzystać bez martwienia się o stałe źródło prądu, długie przedłużki czy uszkodzenie kabla. Ponadto niewątpliwie są one bardziej ekologiczne niż narzędzia spalinowe, które wytwarzają niepożądane, trujące spaliny.

Czym jeszcze wyróżniają się te narzędzia ogrodowe? Zapewniają one redukcję kosztów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu wydajności. Stanowią one znacznie tańszą i wygodniejszą alternatywę niż narzędzia spalinowe działające najczęściej na ropę, której ceny są bardzo wysokie. Dodatkowo, aby zasilić narzędzia akumulatorowe nie musisz jechać do najbliższej stacji paliwowej, wystarczy odłączyć akumulator od urządzenia i podłączyć go do odpowiedniej ładowarki.

Dodatkowo wyróżnia je niewielka waga umożliwiająca pracę w trudnodostępnych miejscach bez niepotrzebnego wysiłku i wymuszania niewygodnej, nieergonomicznej pozycji. Urządzenia akumulatorowe sprawdzą się również w miejscach wrażliwych na hałas, ponieważ są one bardzo ciche. Nie wymagają one również częstej konserwacji, mechanika urządzeń akumulatorowych jest wolna od zużycia, a dzięki temu niezwykle trwała.

Akumulator – jaki wybrać?

Przed wyborem konkretnego urządzenia akumulatorowego warto zastanowić się jaki akumulator najlepiej wybrać. Warto pamiętać, że im moc akumulatora jest większa, tym dłużej można pracować na jednym cyklu ładowania. Najlepszym wyborem są narzędzia z akumulatorem litowo-jonowym, dostępne w ofercie Kärcher.

Najczęściej pojemność akumulatora różni się od narzędzi, w których są stosowane. Narzędzia ogrodowe takie jak wykaszarki, nożyce czy dmuchawy mają najczęściej akumulatory o pojemności 1,5-2 Ah, ale dostępne są także akumulatory 4 Ah. Zastanawiasz się, od czego zależy to, jaki akumulator powinieneś wybrać? Przede wszystkim od tego, na jak dużej przestrzeni zamierzasz pracować, co bezpośrednio przekłada się na czas pracy. Pamiętaj jednak, że wiele nowoczesnych narzędzi ogrodowych umożliwia wymianę baterii bez konieczności dłuższego przerywania pracy.

Może się jednak wydawać, że dwie i więcej baterii dedykowanych do wyłącznie jednego urządzenia to nie jest najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym. Z tego powodu coraz więcej producentów oferuje rozwiązanie, jakim jest zasilanie różnych narzędzi jednym akumulatorem. Rozwiązanie to proponuje także firma Kärcher, która umożliwia wybór pomiędzy dwoma rodzajami platformy bateryjnej Kärcher Battery Pro.

Akumulator Kärcher jest przystosowany do pracy z narzędziami ogrodowymi pod każdym względem. Chodzi nie tylko o odpowiednio długi czas pracy na jednym ładowaniu, ale też zwartą bryłę – design ułatwiający przechowywanie baterii – oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy oraz zachlapania.

Narzędzia ogrodowe akumulatorowe – szeroka gama produktów

Istnieje wiele różnych akumulatorowych narzędzi ogrodowych, które pomagają nie tylko wykosić trawę, ale również zadbać o żywopłot, czy nawet nawożenie, czy urządzanie fantazyjnego ogrodu. Wśród nich można wyróżnić: 

  • kosiarki akumulatorowe charakteryzujące się niską masą i wysoką zwrotnością, 
  • podkaszarki akumulatorowe gwarantujące maksymalną precyzję koszenia, które doskonale radzą sobie z wykaszaniem miejsc trudno dostępnych, 
  • akumulatorowe nożyce do żywopłotu służące do kształtowania i przycinania żywopłotów i krzewów, 
  • akumulatorowe nożyce do trawy, które są lekkie i mają niewielkie rozmiary, a także umożliwiają po wymianie ostrzy modelowanie krzewów, 
  • wycinak do chwastów i trawy umożliwiający pozbycie się tego problemu bez bolących pleców i zbędnego wysiłku, 
  • dmuchawa do liści umożliwiające oczyszczenie ścieżek w ogrodzie i samego ogrodu z uciążliwych liści, które nie zawsze da się wystarczająco wygrabić, 
  • akumulatorowa piła łańcuchowa, która nadaje się do wygodnego i wszechstronnego zastosowania podczas pielęgnacji drzew, 
  • akumulatorowe nożyce do gałęzi na wysięgniku zapewniające bezproblemowe przycinanie drzew nawet w przypadku trudno dostępnych gałęzi, 
  • opryskiwacz akumulatorowy służący do nawożenia roślin delikatną równomierną mgiełką, a także zwalczania szkodników i chwastów.

Akumulatorowe narzędzia ogrodowe pozwalają zadbać o ogród w każdym jego aspekcie, wiosną przydadzą nam się kosiarki i wycinarki, żeby ściąć pierwszą, nieestetyczną trawę. Następnie możemy użyć opryskiwacza, aby opryskać teren, zapobiegając pojawieniu się chwastów. Jeżeli jednak się one pojawią niezbędny okaże się wycinak do chwastów. Późną wiosną i latem, kiedy w ogrodzie spędza się więcej czasu bardzo ważna jest jego estetyka, dzięki nożycom do żywopłotu czy trawy, a także podkaszarkom akumulatorowym możemy doprowadzić ogród do doskonałego stanu, tworząc fantazyjne kształty żywopłotów. Jesienią natomiast warto przygotować ogród na zimę, podcinając drzewka za pomocą akumulatorowej piły łańcuchowej wspomagając się akumulatorowymi nożycami do gałęzi, które nie zniszczą mniejszych drzew czy krzewów. Oczywiście, dmuchawa do liści to niezbędne narzędzie jesienią. Akumulatorowe narzędzia ogrodowe przydatne są w trakcie całego roku, a ponadto dzięki ich niewielkim rozmiarom ich przechowywanie nie jest uciążliwe.