Jeszcze w maju, w Domu Kultury w Kałuszynie zostało zorganizowane spotkanie z seniorami. W wydarzeniu uczestniczył dzielnicowy, który rozmawiał z osobami starszymi na temat występujących zagrożeń. Głównym tematem spotkania były oszustwa metodą „na wnuczka, na policjanta” i oszustwa internetowe. Policjant przekazał seniorom praktyczne wskazówki, jak nie dać się nabrać oszustom.

W maju bieżącego roku, Koło Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Kałuszynie „Mamy Mocne”, zorganizowało spotkanie z seniorami w miejscowym Domu Kultury. W wydarzeniu, które było ukierunkowane na bezpieczeństwo osób starszych, udział wziął dzielnicowy z Posterunku Policji w Kałuszynie aspirant Robert Bucholski.

Policjant opowiadał o występujących oszustwach metodą „na wnuczka, na policjanta”. Wskazał praktyczne wskazówki, jak uchronić się przed działaniami oszustów, w których osoby starsze często tracą oszczędności życia.

Następnym tematem rozmowy były oszustwa internetowe, a także fałszywe wiadomości sms informujące o konieczności dopłaty do energii elektrycznej, opału czy przesyłki kurierskiej.

Prowadzona dyskusja przywiodła także temat udostępniania informacji o sobie, w tym danych personalnych, nieznanym osobom, podającym się za przedstawicieli różnych firm, podczas rozmowy telefonicznej.

Osoby starsze otrzymały ulotki przypominające metody działań oszustów, oraz porady jak nie dać się nabrać przestępcom.

Na koniec aspirant Robert Bucholski zaapelował do zebranych osób, aby w podejrzanych sytuacjach kontaktowali się z policją. Wspominał także o działaniach prowadzonych przez dzielnicowego