Jak przewalutować kredyt frankowy?

Choć w okresie największej popularności kredytów frankowych wydawało się, że takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne, dzisiaj wiadomo, że kredyt CHF nie był najlepszym wyborem. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak przewalutować kredyt frankowy. Jeśli Ty również należysz do tego grona, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Na czym polega przewalutowanie kredytu? 

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, na czym właściwie polega przewalutowanie kredytu we frankach szwajcarskich. Otóż podstawowe założenie jest takie, aby waluta, w której został udzielony kredyt, została zmieniona. W przypadku Polaków celem jest przewalutowanie kredytu z franków szwajcarskich na polskie złotówki. 

Wielu kredytobiorców zastanawia się nad tym, czy podczas przewalutowania pod uwagę brany jest kurs z dnia zawarcia umowy kredytowej, czy może ten, który obowiązuje obecnie. Bank bierze pod uwagę kurs obowiązujący w momencie przewalutowania kredytu. Jednocześnie pod uwagę brana jest kwota, która pozostała do spłaty. To także bardzo ważna informacja dla frankowiczów. 

Przewalutowanie kredytów frankowych – czy to się opłaca?

Jedna z najważniejszych kwestii dotyczy tego, czy przewalutowanie kredytów frankowych jest rozwiązaniem korzystnym dla kredytobiorców. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. 

Osoby, które spłacają kredyt frankowy, powinny zdecydować się na konsultację z doświadczonym prawnikiem. Przeanalizuje on umowę kredytową i określi, czy rzeczywiście warto zdecydować się na przewalutowanie kredytu frankowego, czy może jednak inne rozwiązanie będzie bardziej opłacalne. 

Taka konsultacja pozwoli kredytobiorcy na podjęcie najlepszej decyzji – to bardzo ważne, ponieważ wybór odpowiedniego rozwiązania może pozwolić na spore oszczędności. Być może okaże się, że lepszym wyborem będzie złożenie pozwu przeciwko bankowi i walka o unieważnienie kredytu.  

Zobacz, czy w Twoim przypadku przewalutowanie kredytu frankowego będzie dobrym wyborem: https://frankowy-kredyt.pl/kancelaria-frankowa-minsk-mazowiecki/

Jak przewalutować kredyt frankowy? 

Przewalutowanie kredytów frankowych odbywa się na wniosek kredytobiorcy. Osoby, które zastanawiają się, jak przewalutować kredyt frankowy, również powinny rozważyć skorzystanie z pomocy prawnej. Dlaczego? Takie rozwiązanie nie jest opłacalne dla banku, dlatego kredytobiorca musi być przygotowany na różnego typu sytuacje. Jednocześnie bardzo ważne jest to, aby wniosek został przygotowany prawidłowo. 

Na ogół po złożeniu przez kredytobiorcę wniosku bank przygotowuje komplet dokumentów, a także dokonuje wyliczenia, jaka kwota pozostanie do spłaty po przewalutowaniu. Na tej podstawie kredytobiorca podejmuje ostateczną decyzję o zmianie waluty zobowiązania. Jeśli zdecyduje o przewalutowaniu, podpisany zostanie specjalny aneks, a kredyt zostanie przewalutowany na złotówki. 

Spłacasz kredyt frankowy? Zacznij działać już dzisiaj!

Jako kredytobiorca frankowy z pewnością obserwujesz wszelkie doniesienia na temat tego, w jaki sposób zmienia się sytuacja kredytobiorców. Jedno jest pewne – spłata kredytu na warunkach ustalonych w momencie podpisywania umowy kredytu nie jest opłacalna. Być może okaże się, że w Twoim przypadku przewalutowanie kredytu frankowego będzie strzałem w dziesiątkę! Zacznij działać jak najszybciej, a zyskasz szansę na obniżenie miesięcznych rat kredytu.