W województwie mazowieckim trwają ferie zimowe a co za tym idzie, dzieci i młodzież wypoczywają na organizowanych półkoloniach. Policjanci mińskiej komendy prowadzą na terenie powiatu mińskiego działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. W ramach tej akcji współpracujemy m.in. z pracownikami mińskiego sanepidu. Razem przeprowadziliśmy kilka kontroli zimowych półkolonii.

W dniu wczorajszym policjant z Wydziału ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odwiedził miejsca wypoczynku dzieci. Były to Zespoły Szkolno-Przedszkolne w Halinowie i Okuniewie oraz Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim.

W trakcie każdej wizyty panie z sanepidu kontrolowały warunki w jakich przebywają uczestnicy półkolonii. Promowały tematy związane ze zdrowiem, a także z zapobieganiem wypadkom i urazom w czasie zabaw zimowych. Zwłaszcza podczas pobytu na tzw. dzikich lodowiskach i górkach. Zadbały aby czas wolny spędzany przez dzieci, zawsze był bezpieczny.

Sierżant sztabowy Tomasz Okniński podczas prowadzonych spotkań, omówił z uczestnikami półkolonii kwestie dotyczące bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu, w domu a także w ruchu drogowym. Dodatkowo dzieci wspólnie z polcjantem i pracownikami sanepidu przypomniały sobie między innymi numery alarmowe i zasady wzywania pomocy.

Każda wizyta przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestniczy z uwagą słuchali przekazywanych rad i wskazówek. Zadawali także wiele pytań, na które odpowiadaliśmy.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska