18 stycznia do Komisariatu Policji w Sulejówku przybyły dzieci z półkolonii Planety Zabaw i Edukacji „Eduflow”. Wizyta jest kontynuacją prowadzonych działań pn. Bezpieczne ferie 2024. Podczas kreatywnego spotkania poza prelekcją na temat bezpieczeństwa, dzieci miały okazję zwiedzić komisariat oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat zawodu policjanta, a nawet zapoznać się z jego wyposażeniem.

Ferie zimowe w powiecie mińskim to czas organizowania półkolonii. Tak spędzany czas, nie mógł się odbyć bez spotkań z policjantami, ponieważ każda okazja jest dobra aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W myśl tej zasady, dzieci z zorganizowanych półkolonii przez Planetę Zabaw i Edukacji „Eduflow” w Sulejówku odwiedziły miejscowy komisariat policji.

Spotkanie jest kontynuacją prowadzonych działań bezpiecznych ferii. Policjanci Komisariatu Policji w Sulejówku oprowadzili dzieci po swoim miejscu pracy. Goście mieli okazję zwiedzić komisariat oraz poznać zawód policjanta od środka. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Sulejówku aspirant sztabowy Radosław Gałązka wraz z policjantami zespołu patrolowo-interwencyjnego porozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Mundurowi omówili bezpieczeństwo dzieci w czasie wolnym, szczególnie w miejscu wypoczynku. Goście z uwagą wysłuchali ciekawej prelekcji prowadzonej przez policjantów i zadawały dużo pytań.

Największym zainteresowaniem cieszyło się zaprezentowanie policyjnego radiowozu. Dzieci z ciekawością oglądały pojazd i wsiadały do środka.  

Prewencyjne działania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży będą prowadzone przez całe ferie zimowe. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo korzystających z wypoczynku zimowego, poprzez organizowanie spotkań i pogadanek w miejscach zorganizowanego wypoczynku na terenie powiatu mińskiego.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/bś