Wystawa w MZM: Spółdzielnia wojskowa „Lublinianka” w Mińsku Mazowieckim
Zapraszamy na wyjątkową wystawę czasową w Mińsku Mazowieckim, która przeniesie Was w czasy II Rzeczypospolitej. Odkryjcie, czym żyli oficerowie i żołnierze tamtych dni, odwiedzając ekspozycję „Spółdzielnia pułkowa”.
  1. Wystawa „Spółdzielnia pułkowa” prezentuje przedwojenne polskie puszki i opakowania.
  2. Ekspozycja dostępna jest w MZM Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich.
  3. Można ją oglądać do 21 czerwca.
  4. Wystawa odbywa się na ul. gen. K. Sosnkowskiego 4.

W Mińsku Mazowieckim możecie teraz przenieść się w czasie i poznać codzienność oficerów II Rzeczypospolitej. Wystawa „Spółdzielnia pułkowa” gromadzi unikalne przedmioty codziennego użytku, które były dostępne dla żołnierzy w spółdzielniach wojskowych. Wśród eksponatów znajdziecie takie rarytasy jak landrynki Fuchsa i Wedla, ciasteczka z lwowskiej Branki, kakao Suchard oraz tytoń Pursiczan.

Te przedmioty, będące niegdyś szczytem marzeń szeregowych żołnierzy, dziś stanowią fascynujący przegląd tego, co można było znaleźć w sklepach spółdzielni wojskowych. Stacjonujący w naszym mieście 7 Pułk Ułanów Lubelskich miał swoją własną spółdzielnię o wdzięcznej nazwie „Lublinianka”.

Ekspozycję, która jest dostępna w MZM Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 4, można oglądać do 21 czerwca. Wystawa jest czynna w godzinach pracy muzeum, a jej kuratorem jest Remigiusz Trybus, który zebrał te niezwykłe przedmioty.

Nie przegapcie tej okazji, aby zobaczyć, jak wyglądała codzienność polskich żołnierzy przed wojną. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii oraz tych, którzy chcą poznać nieco inny aspekt życia wojskowego tamtych lat.


MZM