Festiwal Andriollego 2024 w Muzeum Ziemi Mińskiej
Muzeum Ziemi Mińskiej serdecznie zaprasza mieszkańców na Festiwal Andriollego 2024! To wyjątkowe wydarzenie kulturalne odbędzie się przez cały czerwiec i obfitować będzie w różnorodne atrakcje, w tym wystawy, panele dyskusyjne i warsztaty.
  1. 1-30 czerwca: 29. Biennale Ilustracji 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej
  2. 6-30 czerwca: Wystawa "Mistrzowie Grafiki" vol. 2 w Miejskim Domu Kultury
  3. 14 czerwca: Panel dyskusyjny "Świdermajer na Linii Otwockiej Dawniej i Dziś" w Liceum Sztuk Plastycznych (wydarzenie wewnętrzne)
  4. 15 czerwca, godz. 16:00: Uroczyste otwarcie panoramy "Zasłona Światła" w wieży ciśnień i spotkanie autorskie
  5. 29 czerwca, godz. 9:00-14:00: Warsztaty świdermajerowskie w ogrodzie MZM

Festiwal zainauguruje 1 czerwca wystawa 29. Biennale Ilustracji 2023, która przez cały miesiąc będzie dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To doskonała okazja, by podziwiać prace ilustratorów z całego świata.

Od 6 czerwca w Miejskim Domu Kultury będzie można zobaczyć wystawę "Mistrzowie Grafiki" vol. 2. To kontynuacja zeszłorocznego projektu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

14 czerwca w Liceum Sztuk Plastycznych odbędzie się panel dyskusyjny zatytułowany "Świdermajer na Linii Otwockiej Dawniej i Dziś". Wydarzenie skierowane jest do uczniów tej szkoły i ma na celu przybliżenie historii oraz współczesnego znaczenia stylu architektonicznego świdermajer.

Najważniejszym punktem festiwalu będzie uroczyste otwarcie wielkoformatowej panoramy "Zasłona Światła" w wieży ciśnień, które odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16:00. Po otwarciu odbędzie się spotkanie autorskie z artystami Bereniką Kowalską-Dybko i Michałem Dybko, prowadzone przez Wandę Modzelewską, znaną z artykułów o architekturze, designie i sztuce.

Festiwal zakończy się 29 czerwca warsztatami świdermajerowskimi, które odbędą się w ogrodzie Muzeum Ziemi Mińskiej. Warsztaty poprowadzi Roman Ruśplo, a udział w nich jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają narzędzia i materiały, a zapisy przyjmowane są do 21 czerwca.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tych inspirujących wydarzeniach, które z pewnością wzbogacą kulturalne życie naszej społeczności.


Źródło: Biblioteka w Mińsku Mazowieckim