Ceny mieszkań w mieście Sulejówek: 11 297 zł/m² (listopad 2026). Rejony, metraże, rynek pierwotny i wtórny

Barometr cen, listopad 2026: mediana ceny mieszkania w mieście Sulejówek wyniosła 11 297 zł/m² w ostatnich 12 miesiącach. To o 536 zł/m², czyli 5,0%, więcej niż średnia z 2025 r. Typowa kwota zakupu sięgała 700 000 zł. Ceny transakcyjne z aktów notarialnych pokazują poziom zawieranych umów, a nie oczekiwania sprzedających zapisane w ogłoszeniach.
Redakcja minski24.pl dokłada szczególnych starań, by informacje na tej stronie były rzetelne i aktualne. Jeśli mimo to zauważysz błąd, zgłoś go redakcji.
Uwaga o danych: najnowszy akt notarialny w rejestrze dla tego miasta pochodzi z 12 maja 2026 - starostwo powiatowe nie przekazało do Rejestru Cen Nieruchomości nowszych transakcji, więc poniższe liczby opisują rynek sprzed około 6 miesięcy.
Spis treści:
- Ceny mieszkań w mieście Sulejówek: najważniejsze liczby
- Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?
- Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?
- Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
- Ceny działek w mieście Sulejówek
- Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty
- Jak zmieniały się ceny od 2019 roku
- Sulejówek na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej
- Najczęstsze pytania
- Metodologia
Ceny mieszkań w mieście Sulejówek: najważniejsze liczby
- 11 297 zł/m² - mediana ceny mieszkań.
- 536 zł/m², czyli 5,0% - wzrost wobec średniej z 2025 r.
- 9 299-12 376 zł/m² - przedział obejmujący połowę transakcji.
- 700 000 zł - mediana ceny całego mieszkania.
- 61 m² - mediana powierzchni sprzedawanych lokali.
Rozróżnienie ceny metra i całkowitego budżetu ma znaczenie: niższa stawka jednostkowa nie musi oznaczać tańszego zakupu, jeśli lokal jest większy.

Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?
| Rynek | Mediana zł/m² |
|---|---|
| pierwotny (deweloperski) | 11 363 |
| wtórny | 11 027 |
11 363 zł/m² na rynku pierwotnym wobec 11 027 zł/m² na wtórnym oznacza premię deweloperską wynoszącą 3,0%. Porównując konkretne oferty, warto uwzględniać również wydatki na wykończenie lub remont, bo sama cena metra nie wyczerpuje kosztu przygotowania mieszkania do użytkowania.
Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?
| Metraż | Mediana zł/m² |
|---|---|
| 25-35 m² (kawalerki) | 12 508 * |
| 35-45 m² (małe 2-pok.) | 12 189 * |
| 45-55 m² (2-pok.) | 12 390 * |
| 55-70 m² (3-pok.) | 11 136 |
| 90-120 m² (największe) | 9 181 |
* w rejestrze niewiele danych dla tego przedziału - wartość orientacyjna
12 508 zł/m² kosztował metr kawalerki, a 9 181 zł/m² metr największych mieszkań. Mniejszy lokal może mieścić się w dostępnym budżecie mimo wyższej stawki jednostkowej, co sprzyja popytowi na ten segment. Zależność nie jest jednak liniowa: przedział 45-55 m² wypadał drożej od 35-45 m².

Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
| Rejon | zł/m² (oba rynki) |
|---|---|
| Osiedle Wodociągowa | 14 025 * |
| Osiedle Kasztanowa | 13 354 * |
| Ratajewo | 11 153 * |
| Nowa Żurawka | 11 078 |
| Osiedle Plac Czarnieckiego | 8 825 * |
| Miłosna | 8 614 * |
* w rejestrze niewiele danych dla tej okolicy - wartość orientacyjna
14 025 zł/m² to najwyższy wynik zestawienia, przypisany rejonowi Osiedle Wodociągowa. Najniższy, 8 614 zł/m², odnotowano w rejonie Miłosna. Rejon Nowa Żurawka z wynikiem 11 078 zł/m² plasuje się pomiędzy tymi poziomami, a nie na szczycie rankingu.


Ceny działek w mieście Sulejówek
579 zł/m² wyniosła mediana ceny działek w ostatnich 24 miesiącach, natomiast 872 m² miała typowa sprzedawana parcela. Przy porównywaniu gruntów znaczenie mają także przeznaczenie, dostęp do drogi i uzbrojenie.
Codziennie nowe informacje z Mińska Mazowieckiego publikujemy na minski24.pl. Planujesz wolny czas? Aktualne wydarzenia i imprezy znajdziesz zawsze na minski24.pl/wydarzenie.
Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty
Przy zakupie mieszkania za 700 000 zł na rynku wtórnym podatek PCC według stawki 2% oznacza około 14 000 zł. Osoby kupujące pierwsze mieszkanie korzystają ze zwolnienia. Maksymalna taksa notarialna wynosi do około 4 391 zł z VAT i podlega negocjacji, a opłaty sądowe za wpisy do księgi wieczystej to 300 zł. Przy zakupie od dewelopera PCC nie występuje - cena zawiera VAT.
Jak zmieniały się ceny od 2019 roku
Historia cen pokazuje wzrost z 7 050 zł/m² w 2021 r. do 11 297 zł/m², czyli o 60%, przy średnim tempie 9,9% rocznie. Poniższy wykres pozwala umieścić obecny poziom w dłuższej perspektywie.

Sulejówek na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej
11 212 zł/m² wynosi mediana dla monitorowanych miast województwa mazowieckiego. Sulejówek przekracza ją o 85 zł/m².
Powiat miński wg GUS: mediana ceny m² lokali mieszkalnych sprzedanych w IV kw. 2024 wyniosła 9 532 zł/m²; rok wcześniej 7 982 zł/m² (+19,4%). W samym mieście średnia z aktów za cały 2024 r. wyniosła 9 630 zł/m², czyli o 98 zł więcej niż ta mediana powiatu. GUS liczy cały powiat - razem z gminami wiejskimi - z tego samego rejestru cen, kwartalnie i z dużym opóźnieniem (najnowszy dostępny kwartał to IV kw. 2024), dlatego te liczby są tłem dla naszych z ostatnich 12 miesięcy, a nie ich świeższą wersją.
| Miasto | Odległość | Mediana zł/m² | Różnica |
|---|---|---|---|
| Sulejówek | - | 11 297 | - |
| Józefów | 14 km | 12 719 | +12,6% |
| Otwock | 14 km | 12 341 | +9,2% |
| Warszawa | 15 km | 16 601 | +47,0% |
| Karczew | 20 km | 9 097 | -19,5% |
W Józefowie metr kosztował o 1 422 zł, czyli 12,6%, więcej niż w Sulejówku.
Komentarz analityczny
Wzrost o 536 zł/m², czyli 5,0%, jest wolniejszy niż historyczne średnie tempo 9,9% rocznie. Lokalny rynek pozostaje więc powyżej poziomu odniesienia, ale nie powtarza przeciętnej dynamiki wcześniejszego okresu.
W Polsce ceny mieszkań wzrosły o 6,3% rok do roku w II kwartale 2026 r. (źródło: GUS, Wskaźniki cen lokali mieszkalnych w II kwartale 2026 r.). Lokalny wynik wpisuje się zatem w kierunek wzrostowy obserwowany także w kraju.
Średnie oprocentowanie nowych kredytów mieszkaniowych wyniosło 5,98% we wrześniu wobec 5,99% w sierpniu (źródło: NBP, dane za wrzesień 2026 r., publikacja 30 października 2026 r.). Koszt finansowania wpływa na dostępny budżet, a przez niego na wybór metrażu i lokalizacji.
Co dalej z cenami? Jeśli poprawi się dostępność finansowania, popyt może zyskać wsparcie; jeśli zwiększy się konkurencja ofert, presja na podwyżki może osłabnąć. Twardych prognoz nie stawiamy.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w mieście Sulejówek?
Mediana wynosi 11 297 zł/m².
Czy ceny mieszkań w mieście Sulejówek rosną, czy spadają?
Wzrosły o 536 zł/m², czyli 5,0%, wobec średniej z 2025 r.
Która część miasta jest najdroższa, a gdzie kupię najtaniej?
W zestawieniu najwyżej wypada rejon Osiedle Wodociągowa: 14 025 zł/m², a najniżej rejon Miłosna: 8 614 zł/m².
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie w mieście Sulejówek?
Dla lokali 25-35 m² mediana wynosi 12 508 zł/m².
Czy mieszkanie od dewelopera jest droższe niż z rynku wtórnego?
Tak: 11 363 zł/m² wobec 11 027 zł/m², z premią 3,0%.
Ile kosztuje działka w mieście Sulejówek?
Mediana z ostatnich 24 miesięcy wynosi 579 zł/m².
Metodologia
Analiza powstała na podstawie Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostwo powiatowe i udostępnianego przez GUGiK w serwisie geoportal.gov.pl - to rzeczywiste ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ceny ofertowe. Podstawą tego opracowania jest 60 transakcji mieszkaniowych z ostatnich 12 miesięcy - akty notarialne z datami od 3 listopada 2025 do 12 maja 2026 (mieszkania 25-120 m² z aktów jednolokalowych; filtr 1500-30 000 zł/m² odcina garaże, transakcje pakietowe i symboliczne). Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie wartości - mediana dla miasta, zestawienia osiedli i rejonów, metraży i ulic oraz historia cen - obejmują łącznie rynek pierwotny (26 transakcji) i wtórny (34); rozdzielenie rynków pokazuje wyłącznie tabela w sekcji o mieszkaniach od dewelopera i z rynku wtórnego. Podajemy mediany - odporne na skrajne akty.
Tam, gdzie rejestr zawiera niewiele wpisów dla danej okolicy lub segmentu, wartość oznaczamy jako orientacyjną, a przy skrajnie małej liczbie danych w ogóle jej nie publikujemy. Dla części zestawień o rzadszych transakcjach analiza obejmuje dłuższy okres (do 24 miesięcy lub od 2019 r.), aby wynik był stabilny.
Podział miasta na rejony oparto na zwyczajowych nazwach z map OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors, licencja ODbL); granice są orientacyjne i nie są to jednostki administracyjne.
Stan danych: 2026-05-12; wpisy trafiają do rejestru z opóźnieniem do kilku tygodni, więc ostatnie 2-3 miesiące są niepełne i mogą ulec rewizji.
Analiza ma charakter informacyjny - nie stanowi wyceny nieruchomości ani porady inwestycyjnej. RCN nie zawiera informacji o standardzie lokali. Ten barometr cen aktualizujemy co miesiąc; następna aktualizacja: grudzień 2026.
Widzisz błąd lub nieaktualną informację? Zgłoś błąd, sprostowanie lub uwagę
![]()
Ostatnie Artykuły

Gmina Mińsk Mazowiecki sprawdza, komu potrzebna będzie opieka wytchnieniowa

Na Mazowszu ubyło ekologicznych gospodarstw, ale ich łączna powierzchnia wzrosła

Na A2 między Warszawą a Łodzią ruszają zmiany. Dwa pasy w każdym kierunku

Na Mazowszu planują 780 km nowych torów. Warszawę z Łodzią ma dzielić 40 minut

Ceny mieszkań: Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Mrozy i Kałuszyn - barometr cen transakcyjnych

Dotacje i odzyskiwanie długów. Nowe spotkanie dla firm w Mińsku

Otwarcie nowego boiska w Barczącej z siatkarskim meczem urzędników i radnych

Na Mazowszu rośnie selektywna zbiórka, ale odpady zmieszane wciąż przeważają

Bezpłatne webinary pomogą przygotować się do założenia własnej firmy

Bezpłatne USG dla dzieci w Mińsku. Przygotowano 70 miejsc

Anna Kurdej pokaże w Mińsku obrazy, które wychodzą „Ponad pomysłem”
![[PIŁKA NOŻNA] ŁKS Łomża – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:3. Dwa powroty i awans na podium Betclic 3. Ligi, Grupy I](/images/mecz/thumbnails/lks-lomza-mazovia-minsk-mazowiecki-31102026-23.webp)
[PIŁKA NOŻNA] ŁKS Łomża – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:3. Dwa powroty i awans na podium Betclic 3. Ligi, Grupy I

56 mln zł na zimowe drogi. Mazowieckie służby szykują się na mrozy

Ostatnie przekazanie sprzętu dla OSP zamknęło pilotaż w powiecie mińskim
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Jakubowie - kontakt, godziny, karta biblioteczna i katalog online
- Urząd Stanu Cywilnego w Stanisławowie - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stanisławowie - kontakt, pomoc i wsparcie dla mieszkańców
- Apteki Stojadła, gmina Mińsk Mazowiecki, powiat miński - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Apteki Okuniew, gmina Halinów, powiat miński - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Parafia Prawosławna św. Spirydona Cudotwórcy w Mińsku Mazowieckim - kontakt, msze, kancelaria
