Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik — 19 marca 2026

Sylwia Chutnik przyjeżdża do miasta z rozmową o swojej twórczości i najnowszym tomiku poezji “Pobite gary”. Będzie to luźna, rozmowna wieczorna rozmowa prowadzona przez Elizę Trojanowską — warto wpaść i posłuchać, zwłaszcza jeśli ciekawią Cię literackie historie z żywym komentarzem społecznym.
Kiedy i gdzie będzie Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik
- 19 marca 2026 (czwartek), godz. 18:30
- ul. Piłsudskiego 1a, 05-300 Minsk Mazowiecki, Poland
- Wstęp wolny.
- Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek i uzyskania autografu.
O czym będzie spotkanie
Spotkanie poprowadzi Eliza Trojanowska — rozmowa ma objąć całą twórczość Sylwii Chutnik, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszego tomiku poezji “Pobite gary”. Można spodziewać się rozmowy łączącej literackie wątki z refleksją nad rolą literatury w życiu społecznym, anegdot i – prawdopodobnie – sekcji pytań od publiczności.
Dla kogo to wydarzenie? Dla miłośników współczesnej polskiej literatury, osób zainteresowanych literacką publicystyką i aktywizmem kulturowym oraz tych, którzy lubią spotkania w kameralnym, rozmownym klimacie.
Sylwia Chutnik — kilka słów o autorce
Urodzona w 1979 roku w Warszawie, z doktoratem w naukach humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW i Studiów Polsko‑Żydowskich. Pisarzka, publicystka i działaczka społeczna, aktywna w promowaniu literatury — współorganizuje festiwale i inicjatywy kulturalne, wykłada na uczelniach, pisuje felietony i prowadzi audycje radiowe i telewizyjne. Laureatka licznych stypendiów i nagród literackich, znana także z działalności na rzecz równouprawnienia i kultury.
Ostatnie Artykuły

Komendant zaprasza mieszkańców Dębego Wielkiego. Sprawdzą, czy obietnice zostały spełnione

Mińsk Mazowiecki pyta mieszkańców o klimat. Ankieta otwarta do końca czerwca

605 lat Mińska Mazowieckiego. Prezent od miasta i nowa gwiazda w alei

Kino MUZA wznawia działalność. Sprawdź, co grają w pierwszy weekend czerwca

Komendant zaprasza mieszkańców Sulejówka. Sprawdzą, czy obietnice zostały spełnione

UKS Judo KONTRA rozbił bank w Nowej Iwicznej. Siedemnaścioro młodych judoków z Mińska Mazowieckiego nie pozostawiło rywalom złudzeń

Stopnie alarmowe CHARLIE i BRAVO przedłużone. Koleje i infrastruktura energetyczna pod specjalnym nadzorem

Dźwięk silników nad głową. Dlaczego Mińszczanie nie mogą wyobrazić sobie miasta bez lotniska

Przedszkolaki w mundurach - dzieci z Stanisławowa sprawdziły, jak działa komisariat

Album, który ocalił miasto przed zapomnieniem. Wznowienie dzieła Marka Chabrowskiego

Dzień Dziecka w urzędzie pracy. Będzie zabawa, niespodzianki i kolorowa atmosfera

Nowe stawki dla bezrobotnych. Sprawdź, ile wyniesie zasiłek od czerwca

Miński burmistrz z resortowym medalem po latach pracy nad oświatą

Wakacje w Pałacu zabiorą dzieci w kosmos, pod wodę i w świat eksperymentów
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miasta Sulejówek - kontakt, wydziały, sprawy do załatwienia
- Biblioteka Publiczna w Kałuszynie - kontakt, oferta dla dzieci, klub książki
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrem - kontakt, godziny, świadczenia
- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim - kontakt, obiekty, zajęcia i wynajem
- Urząd Miasta i Gminy Mrozy - kontakt, wydziały, ePUAP i godziny
- SPZOZ Sulejówek - kontakt, rejestracja, poradnie i godziny
