Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Funkcjonariusze z komisariatu policji z Sulejówka, zatrzymali dwie osoby usiłujące dokonać kradzieży elementów metalowych i grzejników centralnego ogrzewania z niezamieszkałej posesji przy ul. Trakt Brzeski. Policjanci w wyniku podjętych działań wykrywczych ustalili, że zatrzymani mężczyźni są odpowiedzialni za inne włamania na terenie powiatu mińskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne kradzieży z włamaniem w tym jeden z nich w warunkach recydywy. Obaj zostali objęci dozorem policji.

W sobotę, 2 marca, policjanci z komisariatu z Sulejówka, zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców, że w rejonie niezamieszkałej posesji przy ul. Trakt Brzeski stoi zaparkowany podejrzany Opel oraz dwóch mężczyzn, którzy chodzą po podwórku. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon. Już po kilku minutach byli na miejscu. W trakcie podjazdu, dwójka mężczyzn chciała odjechać swoim Oplem, jednak policjanci zablokowali drogę radiowozem.

Mundurowi sprawdzili zawartość pojazdu, gdzie znaleźli m.in. klucz hydrauliczny. Sprawdzili również posesję, na której przed chwilą byli widziani zatrzymani mężczyźni. Okazało się, że drzwi do budynku są wyłamane, na podwórku leżą grzejniki centralnego ogrzewania oraz kable elektryczne. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Dzięki podjętym działaniom wykrywczym, policjanci ustalili, że zatrzymana dwójka jest związana jeszcze z innymi włamaniami na terenie powiatu mińskiego i okolic.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby śledczy przedstawił 37 i 21-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem w tym 37-latkowi w warunkach recydywy. Obaj mężczyźni zostali objęci dozorem policji.

W tej sprawie zostały jeszcze zaplanowane dalsze działania. W zależności od ich wyniku, mężczyznom będą przedstawiane dalsze zarzuty karne.

 

mz