Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Jeśli zastanawiasz się czy nowoczesne rozwiązania telefoniczne są dla Ciebie i Twojego biznesu, to z pewnością musisz przeczytać nasz artykuł.

Telefonia internetowa to idealne rozwiązanie dla osób chcących oszczędzać na kosztach połączeń. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, których biznes ma charakter mobilny.

W przypadku, kiedy Twoja sieć telefoniczna w biurze jest obsługiwana przez standardową centralę telefoniczną, to jesteś zmuszony korzystać ze zwykłych telefonów stacjonarnych lub z bezprzewodowych aparatów telefonicznych. Głównym minusem, tego archaicznego już rozwiązania, jest to, że są ściśle związane z biurem i nie działają poza jego obszarem. A co, jeśli zaczynasz prowadzić mobilny biznes?

Voip- to rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorców

Voip to idealne rozwiązanie na dzisiejsze czasy. Działa dzięki użyciu Internetu w każdej chwili, gdziekolwiek się znajdujesz. W momencie, kiedy decydujesz się zacząć użytkować y VoIP korzyści jakie otrzymasz naprawdę Cię zaskoczą. Mobilność tego systemu jest wprost niesamowita, możesz wyjechać za granicę, a i tak zapłacisz za rozmowy zgodnie ze swoją taryfą lokalną.

Czy telefonia internetowa to opłacalne rozwiązanie?

Czego potrzebuję, aby korzystać z Voip i jego wszystkich możliwości?

Żeby poprawnie rozmawiać przy użyciu telefonii IP potrzebny jest telefon VoIP lub tak zwany softphone, czyli aplikacja na smartfon, laptopa, PC lub tablet

Czym różni się telefonia internetowa od tradycyjnej?

Różnic jest może niewiele, ale to one stanowią o wielkiej innowacyjności Voip w stosunku do tradycyjnej telefonii stacjonarnej oraz telefon internetowej. A różnice są następujące:

 • VoIP działa przez Internet, nie przez kable telefoniczne, do jego obsługi potrzebujemy dostępu do Internetu lub transferu danych, jeśli obsługujemy go z użyciem telefonu

 • Używając Voip masz coś takiego jak wirtualna centrala telefoniczna, czyli taką centralę, która działa dzięki technologii VoIP. Dzięki temu możesz dokonywać połączeń telefonicznych na dowolnym urządzeniu z połączeniem do Internetu.

 • Żeby korzystać z VoIP możesz posługiwać się nie tylko tradycyjnym aparatem telefonicznym, możesz zastąpić go softphone’em. A używając programu softphone Twój telefon firmowy nie jest już przywiązany do biura. Skądkolwiek dzwonisz – wszystko pozostaje bez zmian

Czym się różni softphone od Voip?

Softphone - to telefonia internetowa dostosowana na każde urządzenie. Plusy softphone są następujące:

 • Nie trzeba nic kupować- dostępne są całkowicie darmowe aplikację softphone

 • Softphone można zainstalować na dowolnym urządzeniu- może to być PC, laptop, tablet lub dowolny, smartfon.

 • Softphone posiada wersję na wszystkie popularne systemy operacyjne i platformy mobilne

 • Softphone w pełni umożliwia pracę poza biurem, na przykład z domu, podróży, na spotkaniu - gdziekolwiek chcesz

Minusem jest jednak to, że trzeba zainstalować program i upewnić się o właściwej przepustowości łącza internetowego. Zdarza się, że w tym przypadku mobilny Internet nie daje rady.

Aparaty telefoniczne VoIP

Plusy Voip są następujące:

 • Proste w obsłudze

 • Brak potrzeby instalacji oraz aktualizacji

Minusy Voip:

 • Koszty zakupu aparatu

 • Aparat Voip jest duży i nie pojedzie z nami w podróż

Podsumowując, Voip jest najbardziej doskonały dla biznesów stacjonarnych, softphone dla biznesów mobilnych. Choć może to być też zbyt duże uogólnienie. Zapewne wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz upodobań.