Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mińsk Mazowiecki

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym – zatrzymane prawo jazdy i mandat w wysokości 1500 zł. To aktualne kwoty mandatu zgodne z nowym taryfikatorem. Przekonał się o tym kierujący audi, którego wczoraj w Nowym Jędrzejowie zatrzymali do kontroli policjanci wydziału ruchu drogowego mierzący prędkość w tym miejscu. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.

Wczoraj, policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na terenie gminy Jakubów. W ramach zadań, prowadzili nadzór nad drogą krajową nr 92 w miejscowości Jędrzejów Nowy mierząc prędkość z jaką poruszają się pojazdy w obszarze zabudowanym.

Kilkanaście minut po 16:00 na wyświetlaczu urządzenia pomiarowego trucam pojawił się wynik 101 km/h. Jego „autorem” był kierujący audi. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli.

45-letni mężczyzna, kierujący tym pojazdem zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. Mundurowi zatrzymali także jego prawo jazdy na trzy miesiące. To pierwsze prawo jazdy zatrzymane przez mińskich policjantów w tym roku za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Postępowanie policjantów i kwoty mandatów wynikają z wprowadzonego 1 stycznia 2022 roku rozporządzenia prezesa rady ministrów z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych
za wybrane rodzaje wykroczeń, dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

 

asp. szt. Marcin Zagórski