W czwartek 16 marca 2023 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego powiatu mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego oraz wołomińskiego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mają one na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego tez policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, nie tylko te związane z przekroczeniem prędkości.

Droga krajowa nr 50 stanowi naturalną obwodnicę Warszawy dla samochodów ciężarowych. Przebiega przez cztery powiaty: miński, piaseczyński, wołomiński i otwocki oraz jest jedną z najniebezpieczniejszych dróg w garnizonie stołecznym.

Poprzez prowadzone w czwartek działania, funkcjonariusze chcą uświadomić kierujących pojazdami, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym również tych, które kończą się tragicznie.

Tego dnia funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego będą prowadzić pomiary prędkości na całej długości DK 50 w garnizonie stołecznym. Będą to pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem). Popełniane przez kierujących wykroczenia oraz brawura na drodze  rejestrowana będzie również przy użyciu dronów.

Kierujący, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym tych dotyczących ograniczeń prędkości, muszą liczyć się ze srogimi konsekwencjami. Poza mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru „kolekcji punktów karnych” ryzykują również utratą prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby przestrzegali ograniczeń prędkości oraz zachowywali zdrowy rozsądek siadając za kierownicę. Na naszych drogach nie ma miejsca na brawurę. Przypominamy również, że to czy nasze drogi będziemy mogli nazywać BEZPIECZNYMI, zależy przede wszystkim od nas samych.    

sierż. szt. Elżbieta Zagórska