Młodzi judocy z Mińska Mazowieckiego błysnęli w Świdniku – niemal pełne podium

FOT. Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
W Świdniku młodzi zawodnicy z Mińska Mazowieckiego pokazali, że ciężka praca na macie przynosi efekty. Podczas zawodów panował gorący, sportowy klimat – błysk medali mieszał się z napięciem walk. Sukcesy UKS Judo KONTRA przyciągnęły uwagę kibiców i potwierdziły dobrą pracę klubowych trenerów.
- W Świdniku toczyły się zacięte pojedynki i padały medale
- UKS Judo KONTRA wrócił do Mińska Mazowieckiego z mocnym sygnałem na przyszłość
W Świdniku toczyły się zacięte pojedynki i padały medale
Podczas Otwartego Pucharu Województwa Lubelskiego, który odbył się 15 marca 2026 r., na matach rywalizowało około 300 zawodników z regionu. Wśród nich 10-osobowa ekipa z UKS Judo KONTRA wróciła do Mińska Mazowieckiego z wysokimi lokatami — niemal na każdym stopniu podium pojawiło się nazwisko któregoś z naszych zawodników.
Najważniejsze wyniki reprezentantów klubu:
- Złote medale zdobyli: Kalina Witowska, Filip Matwiejczuk, Hnat Kolisnyk, Kamil Girndt
- Srebrne medale wywalczyli: Kornelia Woźnica, Daniel Girndt, Oliwia Karpińska
- Brąz zdobył: Dawid Świątek
- Wysokie, piąte miejsca zajęli: Jan Matwiejczuk, Marian Solodiuk
UKS Judo KONTRA wrócił do Mińska Mazowieckiego z mocnym sygnałem na przyszłość
Taki bilans — przy polu startowym liczącym blisko trzystu zawodników — pokazuje, że klub pracuje skutecznie nad formą najmłodszych. Wyniki, które przywieźli zawodnicy, to nie tylko medale, lecz także dowód na stabilność programu szkoleniowego i dobrą organizację startów. Dwa piąte miejsca i pełna lista zawodników plasujących się wysoko w swoich kategoriach sugerują, że w kolejnych imprezach można spodziewać się podobnych sukcesów.
Informacje i wyniki przekazał UKS Judo KONTRA. Gratulacje dla wszystkich zawodników i osób zaangażowanych w przygotowanie ekipy.
na podstawie: UM Mińsk Mazowiecki.
Autor: krystian
