Najlepszy elektrostymulator mięśni dla sportowców

Elektrostymulatory mięśni to urządzenie z elektrodami, które są umieszczane na ciele i podłączone do źródła elektrycznego.

Urządzenia te są używane w medycynie od ponad dekady. Wykazano, że zapewniają ulgę w bólu i powodują mniejsze skurcze mięśni, co może zwiększyć siłę i wydajność. Najlepszy czas na użycie elektrostymulatora mięśni to moment, w którym sportowiec ma zamiar trenować lub rywalizować w sporcie, takim jak gimnastyka. Elektrostymulacja stymuluje układ nerwowy, dzięki czemu Twoje mięśnie działają lepiej bez zmęczenia lub bólu spowodowanego użyciem większej ilości energii niż to konieczne.

Co to jest elektrostymulator mięśni, dlaczego jest tak popularny i jak działa?

Elektrostymulator mięśni to urządzenie, które wykorzystuje energię elektryczną do stymulacji mięśni. Jest najbardziej popularny w leczeniu przewlekłego bólu, ale jest również stosowany w leczeniu wielu innych schorzeń, takich jak migreny, zapalenie stawów i inne. Ta maszyna działa, wykorzystując małe prądy elektryczne w twoim ciele, aby aktywować twój układ nerwowy, co z kolei skłania twój mózg do myślenia, że odczuwasz ulgę w bólu. Popularność tego urządzenia gwałtownie wzrosła ze względu na jego wiele zalet, jedną z nich jest regeneracja sportowców. Pomaga leczyć kontuzje w twoim ciele, zapobiegać bólowi, a nawet lepiej radzić sobie na siłowni.

Elektrostymulatory mięśni wykorzystywane są w procesie gojenia u osób, które cierpią z powodu przewlekłego bólu lub kontuzji. Najpopularniejszym typem elektrostymulatora mięśni jest jednostka TENS, która pochodzi z przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów (TENS). Elektrody umieszcza się tuż pod skórą na dotkniętych chorobą mięśniach. Następnie do tych elektrod dołączana jest niewielka jednostka zasilana bateryjnie, która pobudza nerwy, wysyłając przez nie małe impulsy elektryczne, co powoduje, że wyzwalają one impulsy, które uniemożliwiają dotarcie wiadomości bólowych do mózgu

Jak wybrać najlepsze elektrostymulatory dla sportowców?

Nie jest łatwo znaleźć najlepsze elektrostymulatory dla sportowców. Ale jest kilka funkcji, których należy szukać, aby jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję. Niektóre z funkcji, które należy wziąć pod uwagę, obejmują:

  • jak to działa lub jaki rodzaj energii dostarcza na częstotliwości, która jest dla Ciebie najskuteczniejsza,
  • jego wielkość i kształt,
  • jak długo trwa ładowanie,
  • jak długo wystarcza na pełne naładowanie,
  • wszelkie dodatkowe akcesoria, które są z nim dołączone.

Za pomocą stymulatora mięśni sportowcy mogą w krótkim czasie poprawić swoje wyniki. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy po prostu chcesz dodać trochę mięśni do swojego ciała, najlepsze urządzenie dla Ciebie będzie oparte na Twoich ogólnych potrzebach i celach.