Reinterpretacje duńskiego stylu ze skandynawską sofą w roli głównej. Sprawdź, jak w nieoczywisty sposób wykorzystać motywy scandi

Stylu scandi nikomu nie trzeba przedstawiać. Duński minimalizm skradł serca designerów na całym świecie, a charakterystyczne motywy – które urzekają projektantów – zyskują coraz to nowsze wcielenia i są reinterpretowane na wiele sposobów. Dzięki temu mimo wielu lat popularności aranżacje wciąż zachwycają świeżością i niebanalnością. Zainspiruj się naszymi pomysłami na wykorzystanie mebli i sofy w stylu skandynawskim w nieoczywistych odsłonach.

Skandynawska kanapa w zrównoważonej przestrzeni zen

Duńska filozofia hygge w pierwszej chwili może nie wydawać się pokrewna z nurtem zen, ale współczesne projekty udowadniają, że te dwie koncepcje znakomicie się ze sobą komponują. Wprowadź atmosferę relaksu i ukojenia, wstawiając do salonu 3-osobową sofę skandynawską obitą aksamitnym kremowym welurem i dwa niebywale komfortowe fotele z funkcją relaks. Jeśli wybierzesz model z zagłówkami, podłokietnikami i miękkim siedziskiem oraz wygodnym profilowanym oparciem wszelkie dodatkowe poduszki czy zagłówki staną się zbędne. Kiedy po dniu pełnym wyzwań zanurzysz się w miękkim oparciu i uwolnisz mięśnie od napięć, zapomnisz o wszystkich troskach i problemach. Czy to nie brzmi jak definicja wewnętrznej równowagi i szczęścia? Oto hygge i zen w najczystszej postaci.

Japan design + scandi = japandi

Nurt japandi nie jest świeżynką w designerskim świecie, a konglomeracja duńskiego designu stającego pod znakiem komfortu z minimalistycznymi motywami rodem z kraju Kwitnącej Wiśni urzeka funkcjonalnością i estetyczną harmonią. Jeśli Twoje serce bije w równym rytmie skandynawskiego ładu, koniecznie przyjrzyj się aranżacjom z japońskim sznytem. Skandynawska kanapa z tapicerką w pszenicznym kolorze i brązowymi nóżkami o orzechowym wybarwieniu może stać się focal pointem przytulnego, uporządkowanego, funkcjonalnego projektu. Kolorystykę całego salonu w takim wydaniu oprzyj na naturalnych barwach z palety kolorów ziemi: waniliowym, mlecznym, cynamonowym, oliwkowym czy karmelowym. Śmiało sięgaj po meble z drewna, szklane i ceramiczne dekoracje i żywe kwiaty. Niski stoliczek kawowy na drewnianej podstawie ze szklanym blatem, kremowy dywan i minimalistyczne kwietniki to bez wątpienia elementy, które powinny zwrócić Twoją uwagę. Skandynawską sofę i meble, które pomogą Ci zaaranżować salon japandi znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/wypoczynkowe/sofy/w-stylu-skandynawskim.

Sofa w stylu skandynawskim w projekcie dekometrycznym

W ostatnim czasie na topie dekoratorskich trendów króluje rewolucyjny nurt, który niemal dosłownie szlifuje nowoczesny design i staje się odzwierciedleniem estetyki współczesności. Modne do tej pory geometryczne formy, foremne figury i surowe kształty ustępują miejsca obłościom, a konwencje industrialne i utylitarne odchodzą w cień na rzecz motywów soft minimal i odświeżonego art déco w nieco eklektycznej interpretacji. Kontrasty kolorystyczne są wypierane przez przeciwstawne faktury, a ciemne barwy przez świetliste odcienie. Skandynawska kanapa o smukłych liniach i miękkim kształcie może brylować w takich wnętrzach. Klasyczna ceramika, szkło inspirowane designem PRL, ryflowane komody z harmonijkowymi drzwiami i minimalistyczne lampy z okrągłymi mlecznymi kloszami to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów, które z powodzeniem mogą uzupełnić wystrój inspirowany duńską estetyką. Brzmi niezwykle intrygująco, prawda?